بن و فان سامانه جامع کسب درآمد، تبلیغ و سرگرمی|توافق نامه

توافق نامه

توافق نامه کاربری بن و فان

به قسمت توافق نامه کاربر سایت "بن و فان" خوش آمدید . برای استفاده از خدماتی که در وب سایت bonofun.com ارائه می گردد ملزم به پذیرش این توافق نامه می باشید. در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهید بود.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 1- طرفین توافق نامه

این توافق نامه فی ما بین تارنمای بن و فان به نشانی اصفهان، میدان انقلاب، ساختمان آذر ، طبقه سوم از یک طرف و کاربران اینترنتی اعم از خریداران و فروشندگان از طرف دیگر در جهت تسهیل معاملات و افزایش امنیت در فضای اینترنتی منعقد می‏گردد. تارنمای بن و فان از این پس در این توافق نامه بن و فان یا سایت نامیده می شود و کلیه حقوق مادی و معنوی آن در اختیار این سایت قرار دارد.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 2- موضوع توافق نامه

موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائه شبکه‏ای مطمئن از تبلیغات ، ارایه تخفیف و برنامه های مخصوص تلفن همراه با موضوع آموزشی ، فرهنگی ، تفریحی و علمی که در آن کاربران اینترنت، اعم از خریداران و فروشندگان، با استفاده از تسهیلات سایت اقدام به خرید ، فروش و معرفی اینترنتی می نمایند.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 3- مدت اعتبار توافق نامه

این توافق نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 4- شروط توافق نامه

   4-1- شرایط عضویت کاربر

در مورد اشخاص حقیقی، تنها اشخاص بالای 18 سال می‌توانند به عضویت بن و فان درآمده و از خدمات آن در مقام خریدار یا فروشنده استفاده نمایند. 
اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند.

4-2- عضویت با ثبت تلفن همراه

عضویت در "بن و فان" رایگان است .جهت استفاده از خدمات سایت، کاربر میبایست هنگام ثبت نام ، شماره تلفن همراه تعیین نماید. با دریافت پیامک و درج کد تایید ، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در سایت ، بعهده ایشان خواهد بود در غیر این صورت مجاز به استفاده از خدمات بن و فان نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده ، به معنای تجاوز به حقوق بن و فان بوده که قابلیت پیگرد قانونی خواهد داشت. پس تکمیل فرایند عضویت کاربر متعهد می شود تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت در دسترسی به حساب کاربری خود، شخصا مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد. تبصره 1- کاربر حق فروش، انتقال و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع ، سایت بدون اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت. 
تبصره 2- سایت بن و فان مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید. پرسش از خود كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی ، درخواست تأیید پست الکترونیکی ، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کارت‌ها یا حساب‌های معرفی‌شده ، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

 4-3- اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت

هنگامی که شما برای استفاده از خدمات سایت، ثبت نام می نمایید، اطلاعات تماس شامل نام ، نشانی و شماره تلفن ، آدرس پست الکترونیکی ، آدرس محل سکونت، اطلاعات بانکی شامل شماره کارت یا شماره حسابتان را در اختیار ما قرار می دهید. تا زمانی که شما مشتری ما باقی بمانید، اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می شوند. 
تبصره 3- کاربران بن و فان میبایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق تیکت به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی، توقیف خواهد شد . 
تبصره 4- اگر شماره‌ کارت یا شماره حساب كاربر به هر دلیل تغییر نماید، در اسرع وقت موظف خواهد بود اطلاعات مربوطه را در سایت به روزرسانی نموده در غیر این صورت مسئولیتی متوجه سایت نخواهد بود. تبصره 5- بن و فان اطلاعات دریافت شده از اعضا خود را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره برداری از این اطلاعات، اقدام خواهد نمود .

  4-4- امنیت اطلاعات كاربران

حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران برای این سایت بسیار حائز اهمیت می باشد. جهت اطلاع از اقداماتی كه برای محرمانه ماندن اطلاعات کاربران صورت میگیرد، میتوانید بخش قوانین-حریم شخصی را مطالعه فرمایید

  4-5- لغو عضویت

كاربر در هر زمان می تواند با مراجعه به فرم "تماس با ما"، درخواست لغو عضویت در بن و فان را بدهد. بن و فان حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می کند اما از پایگاه داده های خود خارج نمی کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام می شود. با لغو عضویت، سایت کلیه‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و كاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود. 

تبصره 6- در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج درقوانین-توافق نامه کاربری اعلام می دارد. 

تبصره 7- با قبول این توافق نامه، بن و فان  مجازاست تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد .

  4-6- ارتباط میان کاربران با یکدیگر و سایت

ارتباط با کلیه بخشهای سایت از طریق "تماس با ما" ویا"مدیریت تیکت ها" که لینک آن درحساب کاربری موجود است برقرار می‌گردد. ضمنا در مواقع ضروری سایت از طریق شماره تلفن هر كاربر با وی ارتباط برقرار می نماید.
تبصره 8- بر اساس این توافق نامه كاربر قبول می نماید کلیه اخطارها ، تذکرات و مکاتبات مربوطه، مندرج در سایت و یا ارسال شده به نشانی پست الکترونیک و یا نشانی پستی درج‌شده هنگام تکمیل درخواست عضویت، به رویت وی می‏رسد. در این صورت 24 ساعت پس از درج اخطار بر روی سایت یا ارسال آن به نشانی پست الکترونیک وی ، اخطار، ابلاغ شده تلقی گردیده و در صورت ارسال از طریق پست، اخطار مذکور پس از گذشت سه (۳) روز کاری ابلاغ شده تلقی می‌گردد. اگر كاربر پس از گذشت این مدت از ادامه‌ ارتباط الکترونیکی با بن و فان منصرف گردد، سایت مجاز خواهد بود که کلیه حقوق کاربری وی را محدود و یا معلق نماید. 

تبصره 9- اگر علیرغم تلاش شبانه روزی پرسنل در جهت فعال بودن سایت، در بعضی از موارد به دلایل غیر ارادی و یا فورس ماژور دسترسی 24 ساعته کاربر به سایت مقدور نباشد، با پذیرش این توافقنامه کاربر حق هیچگونه اعتراض و اقامه دعوی در خصوص قطع تماس احتمالی و همچنین زیانها و خسارات احتمالی وارده ناشی از موارد مذکور را نداشته و این حق را از خود سلب می نماید. 

تبصره 10- طبق این توافق نامه بن و فان تمامی پیام ها، محتوای تبلیغاتی و توضیحات مربوط به کسب و کار فروشندگان را کنترل می کند و مواردی که شامل هرگونه توهین و تمسخر باشد را حذف و یا ویرایش می نماید. 

تبصره 11- چنانچه علیرغم تلاش پرسنل بن و فان جهت کنترل محتوا، هرگونه پیام شامل توهین، تمسخر و اطلاعات تماس، توسط کاربر دیگری دریافت شود، سایت بن و فان هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای ارسال شده و یا دریافت شده ندارد.

  4-7- شرح کالا

برای عرضه کالا می توانید از متن، عکس و گرافیک در گروه های مناسب استفاده کرده و مسئولیت استفاده از هر نوع ابزار فوق که مغایر با شئونات مذهبی، اجتماعی ،سیاسی و فرهنگی کشور باشد منحصرا متوجه کاربر خواهد بود. فروشنده می بایست ضمن تشریح کامل وضعیت کالا، کلیه شرایط مربوط به فروش آنرا نیز اعلام نموده و نوع فروش کالا نیز باید دقیقا در شرح آن درج شود . 

تبصره 12- بن و فان توضیحات محصولات، قیمت آن‌ها و آمار مربوط به فروشندگان یا سایر موارد را تأیید نمی‌کند. همچنین ادعا نمی‌کند که نتایج جست‌وجو لزوما کامل، دقیق، قابل‌اعتماد و به‌ روز باشد. این خدمت برای آگاهی بیشتر و کمک به خریداران طراحی شده و به معنای تایید یا تضمین کالاها و خدمات فروشندگان نیست.

  4-8- خرید و فروش

درصورتی که کاربر ، اقدام به فروش کالایی در سایت نماید، باید اطمینان داشته باشد که قانونا مجاز به فروش آن کالا می باشد. بعنوان یک خریدار، کاربر مجاز خواهد بود با استفاده از الماس کسب شده که بواسطه استفاده رایگان در مجموعه اپلیکیشن های بن و فان ایجاد می گردد اقدام به خرید نماید. چنانچه الماس کسب شده کل مبلغ کالا یا خدمات را پوشش ندهد خریدار بخش از مبلغ کالا یا خدمات را با الماس پرداخت نموده و مابغی را هنگام تحویل گرفتن کالا یا خدمات مستقیما به فروشنده پرداخت می نماید .فروشنده موظف است با اسکن بارکد خریدار که در زمان خرید صادر می شود از صحت و سقم تراکنش مورد نظر مطمئن گردد در غیر این صورت عواقب عدم راستی آزمایی ادعای خریدار به عهده فروشنده خواهد بود و سایت بن و فان مسئولیتی در این خصوص ندارد.


تبصره 13- انجام معامله خارج از سایت بن و فان به هر شکلی مجاز نمی باشد. تبادل هرگونه اطلاعات تماس و یا دادن پیشنهاد جهت انجام معامله خارج از سایت بن و فان ممنوع است.

  4-9- روش تحویل کالا یا خدمات

فروشندگان باید پس از فروش کالا نسبت به تحویل آن به خریدار از طریق اسکن بارکد خریدار اقدام نمایند. پس از اسکن بارکد مبلغ قابل پرداخت توسط خریدار و میزان تخفیفی که از محل خرج الماس ها دریافت نموده است به اطلاع فروشنده می رسد.

  4-10- مسئولیت فروشندگان

کاربر بن و فان که به عنوان فروشنده فعالیت مینماید، موظف است نسبت به اسکن بار کد  و تحویل کالا اقدام نماید. بدیهی است که هرگونه مسئولیت، در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده و نیز تحویل آن بر عهده فروشنده بوده و در صورت اعلام خریدار ، مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید تحویل کالا میباشد. فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را با اسکن بار کد خریدار از سایت و یا اپلیکیشن دریافت نماید. در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد که بن و فان به منظور تطبیق اطلاعات ، جلوگیری از سوء استفاده و کلاه برداری با فروشنده و خریدار به صورت جداگانه تماس گرفته و در این صورت هر دو طرف موظف به ارائه اطلاعات به بن و فان خواهند بود. هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود میبایست مابین طرفین حل و فصل شود. بن و فان امکان گفتگوی دو طرفه را به منظور حل مشکلات از طریق بخش تیکت فراهم نموده و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. چنانچه در نتیجه نقض این توافق نامه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به بن و فان، سایر کاربران و یا اشخاص ثالث وارد شود، مسئولیت جبران خسارت با ایشان خواهد بود. 

فروشنده موظف خواهد بود کالاهایی را که موجود نداشته در قسمت فروشگاه وارد ننموده و یا چنانچه موجودی کالایی در فروشگاه به صفر رسیده و امکان تهیه مجدد آن طی 24 ساعت وجود نداشته باشد نسبت به حذف آن کالا اقدام نماید.

 4-11- مسئولیت خریداران :

خریدار موظف است پس از خرید کالا یا خدمات از محل الماس های دریافتی بار کد آن را در اختیار فروشنده قرار دهد . بار کد کالای خریداری شده در اپلیکیشن و سایت بن فان و در حساب کاربری خریدار در دسترس می باشد. بدیهی است که در صورت عدم ارایه بارکد فروشنده هیچ تعدی در قبال تحویل و ارایه کالا یا خدمات نخواهد داشت.

  4-12- روش پرداخت

فروشندگان می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت افزایش موجودی کیف پول خود اقدام نمایند. 
پس از واریز وجه توسط فروشنده، قسمت حسابداری سایت از وصول پرداختی شما در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب سایت واریز نشده باشد، طی تماس تلفنی این موضوع به فرستنده وجه اطلاع داده خواهد شد. فروشنده نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا 48 ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد نگردید، آنگاه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید. 

تبصره 14- برای جلوگیری از زیانها و خطرات احتمالی، سایت می‌تواند شیوه‌های پرداخت یک تراکنش را محدود نماید. در چنین مواردی، كاربر می‌تواند پس از اطلاع از این محدودیت‌ها، با استفاده از شیوه‌های باقی‌مانده تراکنش را انجام دهد. 

تبصره 15- با توجه به اینکه تمام واریزهای بن و فان به فروشندگان از طریق شماره کارت انجام می شود، لازم است فروشندگان نام، نام خانوادگی و کد ملی خود را در حساب کاربری خود ثبت کنند تا سایت بن و فان بتواند پس از مطابقت شماره کارت ثبت شده با اطلاعات کاربر، وجه را واریز کند.

  4-13- فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه

فروشندگان ابتدا باید از مطابقت داشتن فعالیتها، مبادلات و فروش کالای خود با قوانین سایت اطمینان حاصل نمایند. در صورت منطبق نبودن آنها با قوانین سایت، از انحام هر یک از این امور جلوگیری شده و همچنین ممکن است تغییرات دیگری نظیر ایجاد محدودیت در تسهیلات خرید و فروش و حتی بسته شدن حساب کاربر خاطی اعمال شود. 
لیست فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه که تحت هیچ شرایطی نمی توانند مورد خرید و فروش قرار گیرند

 • ثبت کالای بدون عکس
 • ثبت کالا با تصویر نامرتبط
 • ثبت کالای نامشخص و کلی
 • ثبت اعضای بدن
 • ثبت اموال غیرمنقول
 • ثبت کالاهای قاچاق و دولتی
 • ثبت چندین کالای نامرتبط در یک کالا
 • ثبت کالای دست دوم با تصویر اینترنتی
 • ثبت کالا با مشخصات و توضیحات نامرتبط
 • ثبت کالاهای منتسب به رژیم اشغال گر قدس
 • ثبت کالاهایی که مبادله آنها طبق قانون ممنوع است
 • ثبت اموال سرقتی و کالاهای با شماره سریال پاک شده
 • ثبت کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی در پی دارد
 • ثبت کالاهایی که مبادله آنها دارای مقررات و نظامات خاص است
 • ثبت کالاهای به‌دست‌آمده از ارتکاب جرم یا نقض مقررات كشوری
 • ثبت مواد مخدر و روان گردانها ، عناصر سازنده و متعلقات مربوط به آنها
 • ثبت کالاهای خلاف شئون و یا دارای عناوین و تصاویر خلاف شئون
 • ثبت کالاهای مرتبط با بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌ بندی
 • ثبت کالای مرتبط با بازاریابی شبکه ای، چندمرحله ای، هرمی، ماتریسی و غیره
 • ثبت تاکسی درمی تمام گونه های حیوانات (نظیر حرام گوشت، حلال گوشت، اهلی، وحشی و حتی با مجوز تاکسی درمی و شکار)
 • ثبت كالاهایی كه در توضيح آنها از مفاهيم انتزاعی در حوزه دين و اعتقادات مردمی استفاده شده است.
 • ثبت کالاهای دارای خواص معنوی و یا ارزش معنوی (متبرک)، حرز، دعا، طلسم، سحر، جادو و جنبل، بخت، شانس، اقبال، یمن، گشایش امور، رزق و روزی
 • ثبت کالاهای متعلق به میراث فرهنگی کشور
 • ثبت کالاهای ممنوع ذکر شده در سایت کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه http://internet.ir
 • ثبت کلیه کالاهایی که طبق قوانین جمهوری اسلامی غیرمجاز می باشند


تبصره 16- موارد استثناء 
مواردی که مطابق این قرارداد مصداق فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه باشند در شمول حمایت‌های سایت قرار نخواهند گرفت.

  4-14- روش تسویه حساب با فروشندگان

تفاوت مبلغ پرداختی توسط مشتری که بواسطه مصرف الماس و دریافت تخفیف بوده است توسط سایت بن و فان به حساب فروشنده واریز میگردد. فروشنده می تواند با مراجعه به کیف پول خود نسبت به دریافت وجه اقدام نماید. کلیه وجوه منحصرا به شماره کارتی که فروشنده در سایت ثبت نموده است و با مشخصات هویتی وی همخوانی دارد واریز میگردد.

  4-16- امتیازات فروشنده

پس از مبادله هر کالا، خریدار می تواند نظر خود را در خصوص روش عملکرد طرف مقابل ارائه نموده و آنرا در سوابق طرف مقابل در کنار نام کاربری جهت اطلاع سایرین ثبت نمایند. روش امتیازدهی که در سایت مورد استفاده قرار گرفته به کاربران کمک می نماید تا سابقه سایر اعضاء را مشاهده نمایند. به کاربران توصیه میشود قبل از معامله با هر کاربر "امتیاز کاربر" مورد نظر را بررسی نمایند. سایت مجاز خواهد بود در صورتی که امتیاز هر یک از اعضا به 2 ستاره یا کمتر برسد، به صورت اتوماتیک حساب کاربری آن عضو را معلق نموده و حق استفاده از خدمات سایت را سلب نماید. امتیاز هر عضو در حقیقت شهرت و اعتبار وی در سایت می باشد که سایرین می توانند بر اساس آن در خصوص قابل اطمینان بودن یا نبودن وی بعنوان طرف یک معامله قضاوت نمایند..

بن و فان توافق نامه کاربریماده 5- حل اختلافات

خریداران و فروشندگان در صورت داشتن شکایت، اختلاف و یا مواجه با بروز مشکلات در امر خرید و فروش می بایست با مراجعه به بخش ارسال تیکت که دسترسی به آن از طریق حساب کاربری میسر شده، مورد حمایت بن و فان قرار گیرند.

تبصره 17- در صورتیکه قسمت حل اختلاف سایت نظر نهایی ، در مورد حل یک اختلاف را اعلام نموده و لیکن طرفین آن نظر را اجرا ننمایند ، دیگر حق طرح هیچ گونه شکایتی در این مورد را نخواهند داشت. 
تبصره 18 - اگر ثابت شود که دعوای مطرح‌ شده از طرف کاربر واهی بوده، کاربر موظف است خسارات وارده به بن و فان را مطابق نظر داور رسیدگی‌کننده به آن بپردازد و در صورتیکه کاربری با مشكل روبرو شده و بن و فانرا در بروز آن مقصر بداند، لازم است ابتدا موضوع را با خود سایت در میان گذاشته تا با مذاکره و رسیدگی دقیق‌تر نسبت به حل مساله اقدام شود.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 6- اقدامات و اختیارات سایت

بن و فان در قطع، محدود نمودن و یا لغو ارایه خدمات خود به کاربران مختار است 
همچنین اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر در فعالیت‌ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز دخالت داشته‌، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و سایت، اقدامات احتمالی شامل موارد زیر را اتخاذ خواهد نمود: 
 

 1. توقف انجام تراکنش‌ها، تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت
 2. اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داده‌ شده است
 3. اطلاع به مشتریان، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی
 4. امتناع از ارائه‌ی خدمات آتی
 5. تعقیب و پیگرد قانونی، سایت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به تشخیص خود و با اطلاع قبلی به این توافق نامه خاتمه داده و یا دسترسی کاربر به سایت را قطع نماید.
 6. قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری
 7. نقض شرایط استفاده از خدمات اینترنتی سایت
 8. اگر کاربر شرایط استفاده از خدمات بن و فان را نقض کند، سایت می‌تواند از طرق قانونی خسارات وارد شده را مطالبه نماید.

در صورتی که ارائه خدمات به کاربر قطع یا محدود و یا لغو گردد، ، مراتب به وی ابلاغ خواهد شد. در این موارد کاربر می‌تواند تقاضای رفع این محدودیت‏ها را مطرح نماید تصمیم‏گیری نهایی در این خصوص با سایت خواهد بود. 
اگر به هر دلیلی كاربر به سایت بدهکار باشد (مثلا مشکلات بانکی و غیره)، فورا اقدامات لازم جهت وصول طلب انجام خواهد شد. كاربران موظفند نهایت سعی خود را جهت تسهیل و تسریع این امر به كار بندند. اگر موجودی كاربر کافی نباشد، با کسری موجودی مواجه شده و باید سریعا نسبت به تامین موجودی کافی اقدام نماید. در غیر این صورت بن و فان جهت وصول مطالبات خود، از طرق دیگری که مناسب تشخیص دهد ، اقدام خواهد نمود. اگر نسبت به یک تراکنش شکایتی مطرح شود، سایت ادامه مبادلات را تا حصول نتیجه قطعی به تعویق می‌اندازد. اگر حکم به نفع فروشنده صادر شده و یا تراکنش به دلیل حمایت سایت از فروشندگان صحیح تشخیص داده شود، مبلغ مورد اختلاف به فروشنده مسترد خواهد شد در غیر این صورت مبلغ مورد اختلاف به خریدار باز گردانده می‏شود. 
در جهت حفط منابع سایت و همچنین جلوگیری از سوء استفاده احتمالی ،فروشگاه های آزمایشی، غیر فعال، بدون محتوا و محصول حذف خواهد شد.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 7- حقوق و مالکیت سایت

دامنه bonofun.com، نام «بن و فان»، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده، محصولات و خدمات درج شده در سایت، متعلق به بن و فان بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، اسناد، توافقنامه‏ها، فرم‏ها، درخواست‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها در مالکیت انحصاری بن و فان بوده و بدون کسب اجازه کتبی کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیه حقوق سایت و مندرجات آن منحصرا متعلق به بن و فان خواهد بود.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 8- قانون حاکم

قانون حاکم بر این توافق نامه کلیه‏ی قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می‏باشد.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 9- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین

9-1 شرط عدم مسئولیت 
سایت و هیچ یک از ارگان‏های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجهی، مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت سایت بن و فان و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه ایی است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجه اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر بوده، سایت بن و فان مسئول پرداخت هیچ خسارتی نخواهند بود. همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوه قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده، سایت و شرکت از مسئولیت برئ خواهند بود. 

9-2 با پذیرش این توافقنامه کاربران قبول می کنند شرکت و سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رویت هر گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد. 

9-3 سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص زیان ها و خسارات احتمالی ناشی از عملکرد شرکت و پرسنل به اعضا نداشته و حداکثر خسارات قابل پرداخت معادل کارمزد خدمات ارائه شده به شخص مدعی ، خواهد بود. 

9-4 بن و فان در مورد صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏گیرد، هیچ مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود. 

9-5 عدم تضمین: سایت خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین نمی نماید که خریدار یا فروشنده به همه شروط معامله پایبند باشند.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 10- عدم اسقاط حق

عدم تعقیب یا چشم ‌پوشی سایت از نقض برخی تعهدات توسط کاربران به معنای اسقاط حق رسیدگی و تعقیب این تخلفات نیست و در آینده می‌توان این تخلفات را تحت تعقیب قانونی قرار داد. بنابراین، طرح ادعای مرور زمان از سوی كاربر به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 11- اصلاح توافق نامه

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه ی كاربران عضو موثر خواهد بود.

بن و فان توافق نامه کاربریماده 12- شرایط فورس ماژور

عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و... و فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه ، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود. 
این توافق نامه در 12 ماده و18 تبصره به رویت کاربر رسیده و با تایید در هنگام عضویت، از آن پس پذیرش بدون قید و شرط این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود.